Spinning

30-09-2014

W swojej ofercie posiadamy specjalnie przygotowaną, klimatyzowaną salę do zajęć typu SPINNING.

Program Spinning to jazda na rowerze treningowym w rytm muzyki pod okiem instruktora - lidera, przy zastosowaniu różnych pozycji ciała (w tym stojącej i siedzącej).

Myślisz o poprawieniu kondycji, wytrzymałości, spaleniu dodatkowych kalorii, czy polepszeniu wyglądu? Musisz wobec tego sprawdzić, czym jest jazda na profesjonalnym rowerze treningowym! Jazdę na rowerze treningowym uprawia się po to, aby schudnąć, wzmocnić nogi i pośladki, poprawić kondycję, albo po prostu dlatego, że sprawia to niesamowitą przyjemność.

Instruktor czuwa nad prawidłowym wykonywaniem ćwiczeń i motywuje uczestników zajęć Spinning. Dobiera również odpowiednią muzykę.

Opis zajęć Spinning:

Recovery 50% - 65% HR max
Jest to najprostszy profil zajęć Spinning, trening o małej intensywności. Ćwiczenie ma charakter regeneracyjny, jak również pełni rolę ćwiczenia dla początkujących. Zajęcia obejmują ćwiczenia oddechowe, wizualizację oraz gromadzenie energii. Charakteryzuje się wysokim współczynnikiem spalania tkanki tłuszczowej. Ten trening należy potraktować, jako aktywny wypoczynek. w przeważającej części jazda na siedząco po terenie płaskim.

Endurance 65% - 75% HR max
Jest to trening o średniej intensywności. Zawiera trzy podstawowe techniki jazdy. Używany jako zajęcia dla początkujących i jako dobry trening mentalny. Dużo wizualizacji i motywacji. Charakteryzuje się bardzo wysokim współczynnikiem spalenia tkanki tłuszczowej. zawiera dwie podstawowe techniki jazdy: jazdę w terenie płaskim na siodełku oraz bieg.

Interval 65% - 92% HR max
Jest to trening metodą powtórzeniową o zróżnicowanej intensywności. Zawiera wszystkie techniki jazdy i kładzie duży nacisk na tempo i prędkość jazdy oraz wyczucie rytmu. Celem tych zajęć jest również rozwinięcie umiejętności szybkiej regeneracji po wysiłku. Ten trening ma duży wpływ na wzmocnienie układu naczyniowo sercowego. Jak również spalanie tkanki tłuszczowej. Przeznaczone dla osób zaawansowanych.

Strenght 75% - 85% HR max
Trening o dużej intensywności, kształtuje charakter, poprawia kondycję i siłę układu mięśniowego. Intensywnie spala tkankę tłuszczową. Przeznaczone dla osób zaawansowanych. jazda  głównie na siedząco po wzniesieniach oraz jazda na stojąco po wzniesieniach.

SPIN&SHAPE
Trening kondycyjny na rowerze spinningowym przeplatany ćwiczeniami wzmacniającymi, ze szczególnym uwzględnieniem mięśni brzucha. Część pierwsza zapewni spalanie tkanki tłuszczowej, natomiast druga część ma na celu wyszczuplenie i wyrzeźbienie brzucha. Na koniec rozciąganie i przyjemny relaks.

FREE RIDE
Zajęcia podczas których wykorzystywane są techniki jazdy od Recovery po Interval. Wysoki współczynnik spalania tkanki tłuszczowej i poprawy wydolności organizmu.


Podstawowe zasady rezerwacji zajęć:

  1. Rezerwacji można dokonać w zakładce "Grafik zajęć", ewentualnie telefonicznie, lub osobiście w recepcji Klubu.
  2. Klubowicz, rezygnujący z zajęć grupowych, zobowiązany jest do odwołania dokonanej rezerwacji, co najmniej na 24h przed rozpoczęciem zajęć.
  3. Osoby z rezerwacją miejsc, prosimy o przyjście najpóźniej 5 min przed rozpoczęciem zajęć, w innym przypadku rezerwacja traci ważność.
  4. Wszystkie zajęcia mają ograniczoną liczbę miejsc, ale możliwe jest zapisanie się na listę rezerwową. W przypadku, gdy zwolni się miejsce na zajęciach, poinformujemy daną osobę poprzez email i wiadomość SMS.

Szczegółowe zasady rezerwacji zajęć grupowych dostępne są w zakładce "Regulamin".